Ginkgo biloba Páfrányfenyő

A páfrányfenyőt az egész világon termesztik dísznövénynek. A japánok megszentelt helyre ültetik, gyakran buddhista templom mellé. Ahogy a fa fejlődik, nyitott, felfelé törö ágrendszere sűrű, oszlopos alakzatot ölt. Bonsainak nevelve metszéssel alakítható ki ez a, lángszerű’ forma. A Ginkgo egyike a néhány lombhullató fenyőfélének, és az egyetlen túlélője egy, a történelem előtti időkben elterjedt fás családnak. A botanikusok sokáig azt hitték, hogy már kihalt, míg a tizenhetedik században újra felfedezték Kínában.

Bonsai tanácsok

A páfrányfenyő számára legjobb a moyogi és a kadushi stílus, valamint a közepes, nagy és az extra nagy méret, nagy levelei és durva ágrendszere miatt.

 

NEVELÉSI ÚTMUTATÓ

A fiatal fákat napos vagy félárnyékos helyre; állítsuk. Óvjuk a fagytól, különösen a gyökérzetet. A vegetációs időszakban naponta öntözzük, bőségesen átnedvesítve a talajt. Télen tartsuk viszonylag szárazon, mert a nedves gyökerek könnyen szenvednek fagykárosodást, tavasztól a nyár közepéig kéthetente tápoldatozzuk. Tízéves koráig évente ültessük át, kora tavasszal, később csak minden második évben. Normál talajkeveréket használjunk. A növekedési időszakban az új hajtásokat két-szer vágjuk vissza két-három levélre. Az ágakat a lombhullás után metsszük meg. A drótozást kerüljük el, mert nyomot hagy a kérgen. A magokat ősszel rétegezzük, és kora tavasszal vessük el. A fás dugványozást ősszel. a levegőben bujtást tavasszal végezzük.