Celastrus orbiculatus Keleti folyondár- kecskerágó

A Kínában é s Japánban honos kúszócserjét főként mutatós terméséért termesztik. A fás, zöld színű burok felreped, és előtűnik aranysárga belseje három égőpiros maggal. A termések sokáig, szinte egész télen, a fán maradnak. Hegyes, elliptikus levelei középzöld színűek és fogazott szélűek, virágai zöldek és alig észrevehetőek. Viszonylag apró levelei és termései, valamint hajlékony, könnyen drótozható vesszői alapos metszés esetén alkalmassá teszik bonsai kialakítására.

Bonsai tanácsok

A folyondár-kecskerágóhoz a következő stílusok illenek a legjobban; moyogi, shakan, han-kengai, kengaí, sekijoju, ishitsuki, sokan, kadushi, ikadabukí és a netsuranari. A legalkalmasabb méret a kicsi és a közepes.

NEVELÉSI ÚTMUTATÓ

Napos helyre tegyük, hogy elősegítsük az őszi termésképzést. Védjük a fagyoktól és a hideg szelektől. A vegetációs időszakban naponta és bőségesen öntözzük. Télen már kevesebbszer is elegendő, de mindig tartsuk nedvesen a talaját. A növekedési időszakban havonta kétszer tápoldatozzuk. Évenként vagy kétévenként ültessük át, tavasszal. Normál talajkeveréket használjunk. Tavasszal, a virágok megjelenése után az új hajtásokat egy-két levélre vágjuk vissza. Késő ősszel újra vágjuk vissza két vagy három levélre. A zölddugványozást nyáron, a bujtást és lúg-bujtást tavasszal vagy nyáron végezzük.